Február 16-án, 19-én és 20-án a tanulók számítógépes kompetenciáit tesztelik, utána február 21-én és 22-én az idegennyelvi szóbelik következnek.
Pataki Enikő, a Kölcsey Ferenc Főgimnázium igazgatónője elmondta, pozitív és negatív oldala is van a korai vizsgáknak. Elmondása szerint mindenképpen egyfajta tehermentesítés a végzős diákoknak, hogy az írásbeli tesztekre, amelyeknek komoly tétje van, több idejük jut így felkészülni a júniusi érettségi időszakban.
A vizsgázó diákok természetesen most is kapnak egy-egy plusz napot a felkészülésre, a felmérések napján pedig magától értetődően nem kell részt venniük a tanórákon.
Hozzátette azt is, hogy a mostani szóbeli kompetenciamérő nem jelent óriási plusz kihívást a diákoknak, hiszen a tanórák alatt folyamatosan ezekről a témákról tanulnak, ismétlik őket, ezze is készülve a komoly vizsgákra. Megemlítette azt is, hogy a Kölcsey végzőseinek túlnyomó többsége már rendelkezik nyelvvizsgával, sőt, az ECDL vizsgájuk is megvan már, így sokaknak nem is kell részt venniük a mostani felmérőkön.
Az igazgatónő kifejtette, hogy okoz némi bonyodalmat is a szóbeli vizsgák leszervezése, mivel ilyenkor biztosítani kell a megfelelő környezetet és nyugalmat a gyerekeknek. Az informatikai labor például olyan központi helyen van az iskola épületében, amit elég nehéz lezárni a többi diák elől.
Elmondása szerint mindent megoldanak és a vizsgák az elképzeléseknek megfelelően haladnak.